قرآنیان


.دراین وبلاگ سعی می شود تا حقایقی از عقاید انحرافی سلفی(وهابیت) تبیین شود

تحریف حقایق توسط سایت وهابی العقیده - قسمت چهارم

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ تحریف حقایق توسط سایت وهابی العقیده هدف وسیله را توجیه میکند (قسمت چهارم)   ناشر ادعا کرده که علاوه بر آقایان برقعی و قلمداران یازده نفر دیگر سنی شده ا ند و اسم و مشخصات آنان را داده است . از میان این یازده نفر سه نفر آنها را من اصلا نشناختم : حجت الإسلام دکتر مرتضی رادمهر تهرانی  ، علی رضا محمدی تهرانی   ، استاد علی محمد قضیبی بحرینی . به رغم اینکه  بیشتر عمر من در راه تحقیق و بررسی نظرات قرانیان امثال  آقایان برقعی و قلمداران سپری شده است ،‌ باید بگویم که طی این مدت مطلقا نام این سه نفر به نام سنی یا وهابی به گوشم نخورده وهیچ برخوردی با آنان ویا حد اقل آثارآنان نداشته ام .

ادامه مطلب

یکشنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۸۹ - سید محمد تقی حسینی ورجانی

تحریف حقایق توسط سایت وهابی العقیده - قسمت سوم

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ تحریف حقایق توسط سایت وهابی العقیده هدف وسیله را توجیه میکند (قسمت سوم)   خلاصه مطلب ناشر ( سایت عقیده )  : اولا : ایشان ادعا کرده مقدمه خود را از ( کتاب خرافات وفور در زیارات قبور  )گرفته است . ثانیا : در قسمتی دیگر از مقدمه خود ادعا کرده هیچ عالم سنی شیعه نشده ، ولی شخصیتهای شیعی که نام 13 نفر را از آنان را برده از جمله آقای برقعی و قلمداران ، سنی شده اند. پاسخ ما : چرا ناشر گفته است مقدمه اش از کتاب خرافات وفور است  ؟ بطور کلی اصل این گونه کتب در دسترس عموم مردم نیست ،‌ بلکه این نوع کتابها را افراد کمی در اختیار دارند .

ادامه مطلب

جمعه بیست و یکم خرداد ۱۳۸۹ - سید محمد تقی حسینی ورجانی

تحریف حقایق توسط سایت وهابی العقیده - قسمت دوم

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ تحریف هدف وسیله را توجیه میکند (قسمت دوم)   اینجانب پس از آن که خداوند متعال راه صحیح را برایم مشخص نمود ،‌   بر آن شدم افکار و کتب کسانی را که در گذشته بر من تاثیر گذار بودند بررسی و نقد کنم . امیدوارم ارائه این تحقیق بحول و قوه الهی باعث جلو گیری از لغزش دیگران شود ، بر این اساس  در سال 1388 تصمیم به نقد و بررسی کتاب  ( شاهراه اتحاد بررسی نصوص امامت ) آقای قلمداران گرفتم .  حقیر نسخه قدیمی کتاب یاد شده را داشتم ، و نسخه اینترنتی آن کتاب را یکی از دوستان بمن داد و لذا  تصمیم گرفتم از آن استفاده کنم . در حین کار متوجه شدم که قسمت هائی از مطالب این کتابِ اینترنتی با عقاید و نوشته های آقای قلمداران و برقعی  سازگار نیست و همین مطلب باعث شد که نسخه  اینترنتی را با نسخه اصلی آقای قلمداران مقایسه کنم . پس از مقایسه دو کتاب متاسفانه مشخص شد که سایت العقیده ، این کتاب را بسیار زننده تحریف کرده است ،‌و این تحریف بگونه ای است که قلب هر انسان آزاده ای را جریحه دار میکند .

ادامه مطلب

سه شنبه چهارم خرداد ۱۳۸۹ - سید محمد تقی حسینی ورجانی

اينجانب سيد محمد تقي حسيني ورجاني متولد 1332‏، اهل ورجان قم هستم و بيش از سي سال است با عقايد وهابيت و تفكرات به اصطلاح قرآنيان در ايران آ‌شنايي كامل دارم. من با نوشته‌هاي ابن‌تيميه، محمدبن‌عبدالوهاب، خرقاني، شريعت سنگلجي و ميرزا يوسف شعار كاملا آشنا بوده و با افرادي چون حيدرعلي قلمداران‏، سيد ابوالفضل برقعي، مصطفي طباطبائي كه امروزه شما اسامي آنها را به عنوان مبلغين وهابيت در ايران مي‌شنويد و نوشته‌هاي آنها را مي‌خوانيد، زندگي كرده‌ام. با آنان گفتگوهاي حضوري داشته و از عمق نظريات آنها مطلع هستم و حتي در اواخر عمر بعضي از آنها،‏ در كنار آنان بوده‌ام. مخصوصا اينجانب با آقاي مصطفي طباطبائي كه امروزه يكي از مبلغين انديشه وهابيت در ايران مي‌باشد، حدود 25 سال رفاقت و بحث و مناظره علمي داشته‌ام. بعد ازساليان متمادي تحقيقات و بررسي‌هاي علمي و بحث و مناظره با ديگران، كم‌كم به برخي از اعتقاداتم تا آن‌روز شک كرده و به تدريج با بررسي‌هاي عميق‌تر، به اشتباهات خودم پي بردم و اين شک تبديل به يقين شد و مجددا به درستي بعضي از افكار گذشته خودم و حقانيت امامت شيعه واقف شدم و اين لطف خدا بود که شامل حال من شد. قرآن و متواترات روايي و تاريخي بر انحرافات و تناقضات آشكاري در گفته‌ها و كتاب‌هاي آقايان خرقاني، شريعت سنگلجي، شعار، قلمداران، برقعي، طباطبايي و ديگراني که پيرو اين مشرب فكري مي‌باشند، دلالت دارد. به هر حال به دليل 30 سال همراهي با روش فكري به اصطلاح قرآنيان که اشتراکات وسيعي با ديدگاه‌هاي وهابيت دارد، كاملا با افكار و آثار آقاي قلمداران و برقعي و طباطبايي و پيروان اين گروه آشنا هستم و با توجه به اينکه خودم سال‌ها با آنها هم‌‌فکر بوده و بعد از آن متحول شده‌ام، لذا مطالبي را كه در اين وبلاگ به نظر شما مي رسانم كاملا با دليل و برهان است و اگر كسي طالب حقيقت باشد مي‌توانم مستندات مربوطه را ارائه داده و پاسخگوي تمامي سوالات شما در اين زمينه باشم. اينجانب در نظر دارم مشروح خاطرات و نقدهاي علمي خود را به صورت سلسله مقالات پيوسته در اين وبلاگ ارائه نمايم .

دراین وبلاگ سعی می شود تا حقایقی از عقاید انحرافی سلفی(وهابیت) تبیین شود.
در اين وب
در كل اينترنت

خروجي وبلاگ